denetime tabi, mevzuata bağlı

Vizyon Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından ödeme kuruluşu lisansı alarak, T.C. Kanunları gereği 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunları ışığında TCMB tarafından denetimine tabiyiz. ,ilgili kanun metinlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

6493 kanun

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunu için ikona tıklayın.


6493 yönetmelik

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Yönetmeliği için ikona tıklayın.


faaliyet belgesi

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun Gereğince Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan verilen Ödeme Kuruluşu Lisans Belgemizi görmek için ikona tıklayın


Şüpheli İşlem Prosedürü

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun gereği hazırlanan suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanı ile mücadele prosedürü dökümanlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Bu mücadele kapsamında İç Kontrol Sürecini aktif olarak kullanabilmek için Şirketimizin almış olduğu önlemler aşağıdadır.

 

  • Yapılan her para transferi işleminde mutlaka müşterileri kimlik bilgileri alınır.
  • 20.000 TL üzerinde yapılan Fatura Ödemelerinde müşterilerin kimlik bilgileri alınır.
  • Fatura ödemesi ve para transfer işlemlerinde şüphe duyulan bir durum/işlem olması halinde/durumunda müşteriye belli etmeden bilgi alınır.
  • Her şüpheli işlemin suç teşkil etmediği bilinir.
  • Şüpheli İşlem olarak görülen her durumda süpheli işlem formu doldurulup Şirket Uyum Sorumlusuna gönderilir.
6493 kanun

Suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanı ile mücadele prosedürü için ikona tıklayın.

6493 kanun

Şüpheli işlem formu için ikona tıklayın.